Tataristanda 9. Uluslararası İslami Giysiler Festivali

Tataristanda 9. Uluslararası İslami Giysiler Festivali

KAZAN

Yetenekli Müslüman tasarımcılarının projelerini dünyaya tanıtma amacıyla düzenlenen festivalin finalinde, Türkiye, İngiltere, Fas, Endonezya, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya ile Rusya’nın Tataristan, Dağıstan, Çeçenistan cumhuriyetlerinden 12 tasarımcı yarıştı.

Türkiye’yi temsil eden tasarımcı Ayşen Özen Bayır “Yılın En İyi Tasarımcısı” ve Erkan Avcı’nın kreatif direktörlüğünü yaptığı marka da “Yılın En İyi Markası” dalında ödüle layık görüldü.

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da “9. Uluslararası İslami Giysiler Festivali” düzenlendi. Yetenekli Müslüman tasarımcılarının projelerini dünyaya tanıtma amacıyla düzenlenen festivalin finalinde, Türkiye, İngiltere, Fas, Endonezya, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya ile Rusya’nın Tataristan, Dağıstan, Çeçenistan cumhuriyetlerinden 12 tasarımcı yarıştı. Türkiye’yi temsil eden tasarımcı Ayşen Özen Bayır (fotoğrafta) “Yılın En İyi Tasarımcısı” ödülüne layık görüldü. ( Raynur Shakir – Anadolu Ajansı )

 

Bayır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tataristan‘da İslami giysilerde milli izler görebildiğini belirterek, Türkiye’de ise daha fazla modern parçaların kullanıldığını söyledi.

Avcı da Türkiye ile Tataristan’daki İslami giysiler arasında bir fark olmadığını kaydetti.

Festival, 10-12 Mayıs tarihlerindeki “Rusya-İslam Dünyası: KazanSummit 2018” Ekonomi Forumu kapsamında düzenlendi.

Muhabir: Raynur Shakir

Kaynak aa.com.tr

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.